OZNANILA

13.07.2018

1. ADVENTNA NEDELJA - 29. 11. 2020

• Na današnjo 1. adventno nedeljo stopamo v novo Cerkveno leto. Z vstopom Boga v človeško zgodovino po Odrešeniku Jezusu Kristusu, Cerkev v liturgičnem letu sledi odrešenjski poti. Na začetku maše ob 10. uri, na fb, bomo blagoslovili adventne venčke in prižgali 1. svečko. Venček naj nas vsak dan združuje v skupni molitvi v pripravi na praznik Jezusovega rojstva.
  • Nedelja Karitas je danes, ko zaključujemo teden ozaveščanja, da so stiske med nami in smo kristjani dolžni priskočiti na pomoč, materijalno ali dejansko.
  • Tudi danes prenos maše na fb ob 10. uri. Kot zadnje nedelje bo možnost obhajila ob 11.15. Spoštujte navodila rediteljev.
  • Sv. Miklavž ali Nikolaj goduje 6. decembra. Svetnik ni samo prinašalec darov, ampak pričevalec dobrote in ljubezni do bližnjega. Letos bo Miklavž na drugačen način obiskal naše otroke. Kljub vsemu otroke vabimo, da so oni »Miklavž za en dan«. Revnim otrokom pripravite Miklavževo darilo: sami izdelajte darilno škatlo ali vrečko, podarite uporabne in čiste stvari, napišite Miklavževo pismo vrstniku in prinesite na Kapelo.
  • Samostanska družina se zahvaljuje vsem posameznikom in družinam, ob izpadu nedeljskih nabirk, za pomoč namenjeno preko TRR pri UniCredit Banki: SI56 2900 0005 1026 610. Bog povrni.
  • V ponedeljek, 30. novembra restavratorke zaključujejo svoje delo in se odstranjuje oder. Pridite občudovat še en košček v mozaiku celotne obnove cerkve. Prostovoljce (najboljše eno družino) kličemo, ki bi bili pripravljeni popoldne očistiti cerkev. Pokličite p. Nika.
  • Za spoved ali pogovor se dogovorite po telefonu 05 330 77 50.