V ponedeljek se v cerkve vračajo svete maše z verniki 30. 4. 2020 | SŠK Navodila slovenskih škofov za vzpostavitev javnega bogoslužja v... več informacij »
Spoštovani g. župnik, najprej vam želimo lepe in blagoslovljene velikonočne praznike. Upamo, da boste vsaj na daljavo in v mislih povezani s... več informacij »
Pridi in poglej
Spoštovani, v spodnjih povezavah vam posredujemo pastoralne spodbude za 4. postno nedeljo oz. 4. postni teden za odrasle in družine, ki so... več informacij »
Pobuda bratov frančiškanov s Kostanjevice   Spoštovani.   Dobro je, da se ne srečujemo. To delamo iz ljubezni do bližnjega. Lahko pa se... več informacij »
BINKOŠTI – prihod Svetega Duha. Maše ob 10h ne bo na Kapeli. Župnijsko romanje na Sveto Goro z mašo ob 10. uri in zaključek veroučnega leta.... več informacij »

ne spreglejte

„Priti v Gorico, pa ne iti na Kostanjevico je ravno tako kakor iti v Rim, pa ne videti papeža!“ (pater Chiaro Vascotti, Storia della Castagnavizza, 1848)

Na Kostanjevici ali na Kapeli, kot tudi pravijo kraju domačini, je staro božjepotno svetišče s samostanom, s pestro zgodovino in bogatimi zakladi preteklosti.

Kostanjevica leži ob južnem robu Nove Gorice, tik ob slovensko-italijanski meji. Na 143 metrov visokem griču je cerkev Gospodovega oznanjenja Mariji in k njej prizidan frančiškanski samostan.

Za prebivalce z obeh strani meje in druge obiskovalce je ta kraj duhovni biser, oaza miru in zelenja.

nas želite obiskati?

zemljevid >