Oznanila 4. 10. 2015

ponedeljek, 5 Oktober, 2015
  • Danes je Frančiškova nedelja in dan celodnevenga češčenja Najsvetejšega zakramenta v naši župniji. Najsvetejše bo izpostavljeno od 9. do 10 ure in od 11 do 18. ure. Povabljeni, da se zadržite v molitvi.
  • Nabirka današnje nedelje je namenjena za potrebe naših, frančiškanskih, bogoslovcev.
  • Zbiramo mašne namene za mesec november, proste maše so samo zjutraj, zvečer bodo darovane po namenih, ki jih boste napisali v novembrskih pismih.
  • Družinska sv. maša - Prihodnjo nedeljo pripravljajo družino mašo veroučenci 5. razreda.
  • Izpostavljeno Najsvetejše - vsak četrtek ob 18.30. Vsak 1. četrtek v mesecu je molitvena ura za nove duhovne poklice.
  • Molitev za nove duhovne poklice - na mizici vzemite zgibanko z molitvijo za vsak dan v tednu. Molitev lahko molite v družini ali sami in se s tem pridružite molivcem za nove duhovne poklice v vseh frančiškanskih župnijah.
  • Mladinski zbor - v župniji se oblikuje nov mladinski zbor, ki bo imel vaje vsako soboto ob 18. uri. vabljeni mladi, da se pridružite.
  • Romanje na Ptujsko Goro - prihodnjo soboto 10. 10.. Odhod avtobusa bo ob 6. uri iz avtobusne postaje Nova Gorica povratek do 20. ure. Okvirna cena 30 € vključuje prevoz in kosilo. Romanje pripravlja Frančiškova družina. Prijave zbiramo do srede.
  • Večer za zakonce - četrtek, 8. 10. ob 19.45 bo na Kapeli prvi večer za zakonce. V letošnjem letu bomo govorili o posameznih čustvih, ki se vzbudijo v zakonskem odnosu in kako se srečevati z njimi.
  • Teden za življenje bo do prihodnje nedelje in hkrati poteka škofovska sinoda o družini v Vatikanu. Sinoda bo trajala tri tedne in ima geslo: Poklicanost in poslanstvo družine v Cerkvi in sodobnem svetu. Molimo Svetemu Duhu, da vodi njihovo delo in odločitve
  • V župniji Nova Gorica bomo sprejeli križ Svetovnega dneva mladih. Poseben poudarek mu bomo dali med in po večerni maši v torek, 13.10.2015.