OZNANILA

13.07.2018
  • S 1. adventno nedeljo začenjamo novo cerkveno leto. Pri maši ob 10. uri bomo blagoslovili adventne venčke in sprejeli 3 nove ministrante: Domna, Patrika in Dominika. Danes je tudi nedelja Karitas, zato je nabirka za Karitas.
  • Adventne koledarje in Miklavža za en dan so otroci dobili pri veroučnih urah. Miklavža prinesejo 8. decembra, hranilnike pa na praznik Gospodovega razglašenja (Treh kraljev) 6. januarja 2020.
  • Biblična skupina v torek ob 19.45. Na vrsti bo Psalm 8. Preberite doma.
  • MIKLAVŽEVANJE - Našo župnijo bo tudi letos obiskal Miklavž. Prišel bo v četrtek, 5. decembra, ob 17. uri v cerkev. Obiskal bo tudi bolnico v Stari Gori (ob 15h) in Dom upokojencev (ob 18h).
  • Predšolske otroke, ki še ne hodijo k verouku, prijavite do ponedeljka, 2. decembra v zakristiji. Miklavž pa se priporoča za pomoč v obliki prispevka na otroka.

• Na 2. adventno nedeljo slavimo Brezmadežno spočetje Device Marije. Pri 10. maši bo blagoslov obnovljenih štukatur na korni ograji. Pri vseh mašah bo ofer – darovanje za obnovo.
  • TA VESELI DAN KULTURE – 3. december 2019 - Vabimo na brezplačen voden ogled zgodovinske samostanske Škrabčeve knjižnice, ki hrani izvod prve slovnice slovenskega jezika (Adam Bohorič, Zimske urice, 1584) in trideset inkunabul. Možen bo tudi ogled cerkve in kripte Burbonov. Ogleda bosta ob 10. in 16. uri. Lepo vabljeni!