Oznanila 18. 10. 2015

petek, 16 Oktober, 2015
  • Novembrska pisma - vzemite pri izhodu na mizici. Izpolnjena oddajte v zakristiji ali v nabiralnik zadaj.
  • Prihodnjo nedeljo pripravljajo družinsko mašo veroučenci 6. razreda.
  • Zahvaljujem se sodelavcem župnijske Karitas in veroučencem 5. razreda za pripravo srečanja za ostarele. Predvsem hvala tistim, ki ste se odzvali vabilu in postali novi sodelavci župnijske Karitas. Vabimo še koga, da se nam pridruži.
  • S svečko darujem za uboge - Prižgimo letos našim dragim pokojnim eno svečko, denar za drugo in tretjo, pa poklonimo kot dar za Karitas. To priložnost imamo v nedeljo 18. in 25. oktobra 2015 po sv. mašah. Priporočen dar za svečko je 2€.

SKUPNA OZNANILA

Vsi sveti - 1. 11. bo na pokopališču v Stari Gori maša ob 15. uri za vse pokojne, ki počivajo na tem pokopališču. Pred mašo ob 14.30 bomo molili rožni venec. Po maši bo molitev pri križu in blagoslov pokopališča. Ustavili se bomo pri grobovih, kjer boste stali svojci.

Večeri za moške - so namenjeni moškim za graditev moške indentitete in za celostno rast, ne glede na starost in stan. Vsak 1. torek v mesecu ob 20. uri v prostorih Frančiškanskega samostana Kostanjevica Nova Gorica. Prijave in informacije: marjan.cuk.rkc.si ali 041 269 645.

Predavanje za starše - VPLIV SODOBNIH MEDIJEV NA RAZVOJ OTROKA. Predaval bo g. Peter Topić, strokovnjak za delo z zasvojenimi s seksualnostjo in njihovimi partnerji. Predavanji bosta v torek 10. 11. in 17. 11. 2015 ob 19.30 v dvorani Frančiškanskega samostana Kostanjevica Nova Gorica.

Šola za animatorje pomočnike, ŠAP JAZ in ŠAP TI je namenjena osmošolcem in devetošolcem, ki želijo stopiti na animatorsko pot ali pa se z animatorstvom že spogledujejo. Usposabljanje traja en vikend, od petka zvečer do nedelje zgodaj popoldne. Cena znaša 15 € (šolnina) + cena bivanja.

Termini:  ŠAP JAZ, 6. – 8. 11.2015 (Sveta Gora) in ŠAP TI, 4. – 6. 3. 2016 (Sveta Gora).

Šola za animatorje, ABC animiranja je namenjena srednješolcem, ki si želijo postati animatorji ali pa že imajo izkušnjo dela z otroki in mladimi ter dela v skupini. Program obsega dve vikend usposabljanji, od petka zvečer do nedelje zgodaj popoldne. Cena znaša 25 € (šolnina) + cena bivanja.

Termini: 13. – 15.11.2015 (Klanec pri Kozini) in 11. – 13. 12.15 (Sveta Gora).

Prijave zbiramo do 10 dni pred začetkom programa. Prijavnice najdete tukaj: http://www.drustvo-skam.si/ssa/prijavnica.php.

Več informacij pa lahko najdete pri Špeli Pucelj, spela@drustvo-skam.si, 040 690 077.

MINI Oratorij 2015 - bo potekal na Kapeli v jesenskih počitnicah od 26. do 28. oktobra. Prijave oratorij.nova.gorica@gmail.com

Mame predšolskih otrok vabljene na pogovorna srečanja skupine Mamasem, ki bodo vsak 3. ali 4. četrtek v mesecu od 17. do 19. ure v pravljični sobi Goriške knjižnice. Druga drugi bomo v oporo na poti- kako biti ženska, žena in mati. Prvič se srečamo 22.10.2015. Več na telefonski številki 040-346-336 (Irena).

Misijonska nedelja je danes. Iskrena hvala za miloščino za misijonarje in v pomoč ljudem v misijonih. Bog vam povrni stokratno!

Sveta Gora: v soboto bo ob 17h maša za domovino.

Bogoslovec Janez Arnež z Gradnega bo posvečen v diakona na Sveti Gori prihodnjo nedeljo ob 16h.

Na škofijski gimnaziji Vipava bodo za počitniški ponedeljek 26. 10. organizirali zanimive in poučne delavnice namenjene otrokom 7. 8. in 9. razreda. Več lahko izveste na njihovih spletnih straneh, kjer so prijave že odprte.  VABLJENI NA: www.sgv.si