Frančiškova nedelja, 2.10.'16

Nedelja, 2 Oktober, 2016

FRANČIŠKOVA NEDELJA in CELODNEVNO ČEŠČENJE – 2. oktober – nabirke so namenjene vzdrževanju naših bogoslovcev in kandidatov. Bog povrni.

Češčenje Najsvetejšega: 9.00 – 9.30 vabljeni vsi, 9.30 – 10.00 otroci z Martino, 11.00 – 12.00 župnijski zbor, 12.00 – 13.00 samostanska družina, 15.00 – 16.00 člani Karitasa, 16.00 – 17.00 binkoštna dvorana, 17.00 – 18.00 člani ŽPS. Vzemite si nekaj časa za utrditev vere in pogovor z Njim.

Transitus – spomin smrti našega sv. očeta Frančiška bomo obhajali v ponedeljek, 3. oktobra po večerni maši.

Sv. Frančišek – 4. oktober – pri nas je slovesni praznik, ker je god našega redovnega ustanovitelja. Vabljeni vsi, ki vam je blizu Frančiškova duhovnost.

19.45 – Pot v Neminljivo – kateheze za odrasle vodi p. Vili. Lepo vabljeni!

Srečanje bolnih in ostarelih naše župnije bo v soboto, 8. oktobra ob 15.00. Pred mašo bo možnost za spoved. Pri maši bomo podelili sv. maziljenje, po maši pa bo druženje v samostanski dvorani.

KARITAS– zbiranje šolskih potrebščin – otroke vabimo, da prispevajo šolske potrebščine, ki jih ne potrebujejo, da jih darujejo otrokom družin v stiski

MINI ORATORIJ 2016
Tudi letos otroke med jesenskimi počitnicami vabimo na "mini oratorij". Potekal bo med 2. in 4. novembrom na Kapeli. Družili se bomo z junakom dobre volje Kekcem in njegovimi prijatelji, rasli v svoji povezanosti z Jezusom, se igrali in marsikaj dobrega naučili. Vsak dan med 9 in 16h (po potrebi poskrbimo tudi za varstvo prej in potem). Poskrbljeno je za kosilo. Zadnji dan ste družine lepo vabljene na zaključno prireditev ob 16h. Prijave - in več informacij - na spletni strani: http://www.oratorij-nova-gorica.si  Se vidimo!

NOČ USMILJENJA NA SVETI GORI
molitveno bdenje mladih Goriške
bo v soboto, 8.oktobra od 19. do 20. ure. Začetek je pri prvi postaji križevega pota, romanje z baklami, vstop skozi sveta vrata, priložnost za spoved, slavilni večer in druženje mladih. Ne zamudite priložnosti!