25.10.2015 Oznanila

Nedelja, 25 Oktober, 2015
  • Zahvaljujem se veroučencem 6. razreda za pripravo družinske maše.
  • Danes začnemo zbirati vaše mašne namene za mesec december.

Vsi sveti - za pokojne bomo molili dva dela rožnega venca pred mašo (pričnemo ob 17.15) in dva dela po maši.

• Vsi sveti - 1. 11. bo na pokopališču v Stari Gori maša ob 15. uri za vse pokojne, ki počivajo na tem pokopališču. Pred mašo ob 14.30 bomo molili rožni venec. Po maši bo molitev pri križu in blagoslov pokopališča. Ustavili se bomo pri grobovih, kjer boste stali svojci.
  • Verni rajni - 2. 11. bodo sv. maše ob 7., 10., in 19. uri. Za pokojne bomo pričeli z molitvijo dveh delov rožnega venca ob 18.15, dva dela bomo zmolili po maši.
  • Popolni odpustek: Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne. Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra če smo bili pri spovedi in obhajilu, da izpovemo vero in molimo po namenu sv. očeta (npr. očenaš).
  • Novembrska pisma - Vanje lahko zapišete vaše pokojne za katere bi želeli, da se jih spomnimo in zanje darujemo sveto mašo v mesecu novembru. Zanje bo vsak dan darovana sveta maša.

Molitev za mir - Duh Assisija - v torek, 27. 10 ob 18.30. Molitev pripravljajo člani Frančiškovega svetnega reda ob 29. obletnici molitve sv. papeža Janeza Pavla II., ko je v Assisiju zbral vsa verstva sveta, da bi molili za mir.

AKUTALNO PREDAVANJE - Usmiljenje v naših odnosi - četrtek, 29. 10. ob 19.45 bo predaval p. Miran Špelič OFM, dr. patrologije. Iz zakladnice cerkvenih očetov bo govoril o nesorazmernosti usmiljenja v naših medsebojnih odnosih.

Predavanje za starše - VPLIV SODOBNIH MEDIJEV NA RAZVOJ OTROKA. Predaval bo g. Peter Topić, strokovnjak za delo z zasvojenimi s seksualnostjo in njihovimi partnerji. Predavanji bosta v torek 10. 11. in 17. 11. 2015 ob 19.30 v dvorani Frančiškanskega samostana Kostanjevica Nova Gorica. Več na http://www.samostan-kostanjevica.si/sl/predavanja-za-starše.

• Bogoslovec Janez Arnež z Gradnega bo posvečen v diakona na Sveti Gori danes ob 16h.  Molimo za posvečenega in za nove duhovne poklice!
  • Oktober, mesec rožnega venca, nas še zadnji teden spodbuja k molitvi in to sami osebno, v družini (vsaj desetko) in v cerkvi.
  • Goriška območna karitas ima srečanje v konkatedrali v torek ob 1930.
  • Pred novembrom lepo uredimo grobove: znamenje križa na grobu je znak naše vere v večno življenje.
  • Rajnih se spomnimo v molitvi in zanje darujmo za maše.